PRAWO RODZINNE I SPADKOWE

Kancelaria Prawnicza Lex Vadium oferuje kompleksową obsługę wszelkich spraw z zakresu prawa rodzinnego. W szczególności specjalizujemy się w prowadzeniu spraw rozwodowych, separacjach, podziale majątku wspólnego majątku małżonków, małżeńskich umowach majątkowych, sprawach dotyczących unieważnienia małżeństwa, ustalenie i zaprzeczenia ojcostwa, w sprawach dotyczących władzy rodzicielskiej, a także w sprawach o zasądzenie i uchylenie obowiązku alimentacyjnego.

Wiemy, jak bardzo ważny w tej kwestii jest adwokat. Alimenty, spawy rozwodowe oraz podział majątku to jedne z częstszych sytuacji, z którymi Klienci zwracają się do naszej kancelarii w Gliwicach. Specyfika spraw z zakresu prawa rodzinnego, wymaga od naszych prawników nie tylko solidnego przygotowania, ale również empatii i troski o dobro naszych Klientów. Sprawy rodzinne są niezwykle trudne, gdyż obarczone są dużym ładunkiem emocjonalnym. Dzięki dokładnej znajomości spraw rodzinnych, możemy zagwarantować pełen komfort przy prowadzeniu Państwa sprawy. Właściwe pokierowanie sprawy przez naszą Kancelarię daje możliwość uniknięcia wielu błędów, które mogą w przyszłości negatywnie wpływać na dalsze Państwa losy. Zależy nam, aby nasi Klienci szybko odnaleźli się w trudnej dla nich sytuacji i sprawnie przeszli przez życiowe problemy.

Sprawy rodzinne ze swej natury wymagają szczególnej wnikliwości, rozwagi ale również poświęcenia odpowiedniej ilości czasu na dobranie właściwej strategii postępowania, która poparta fachową wiedzę przyniesie dla Państwa satysfakcjonujący rezultat. Poszukujesz adwokata od rozwodu w Gliwicach? Zapraszamy do naszej kancelarii!

Kancelaria Prawnicza Lex Vadium świadczy także pomoc prawną w zakresie spraw spadkowych w Gliwicach: stwierdzenia praw do spadku i dokonania podziału spadku, zabezpieczania spadków, dochodzenia innych praw związanych ze spadkiem, takich jak zachowek oraz zabezpieczania wykonania woli spadkodawcy przez odpowiednie postanowienia testamentowe i inne.

Być może zastanawiasz się, czy jest jakaś zależność pomiędzy spadkiem, a rozwodem. Toteż prawo spadkowe jest ściśle powiązane z problemami prawa rodzinnego i opiekuńczego. Dotyczy to na przykład dziedziczenia przez dzieci pozostające pod władzą rodzicielską lub odpowiedniego zabezpieczenia przyszłości nieletnich dzieci poprzez sporządzenie właściwego testamentu, który zapewni, iż wola spadkodawcy po jego śmierci zostanie wykonana zgodnie z jego życzeniem, a dzieci przez okres do uzyskania pełnoletniości nie będą pokrzywdzone. W sytuacji, kiedy sądownie trzeba rozwiązać kwestie przekazana majątku wiemy, że pożądane są skuteczne porady spadkowe.

Niektóre z prowadzonych przez Kancelarię spraw w obszarze prawa spadkowego wymagają od prawnika szczególnej otwartości i umiejętności odnajdywania najkorzystniejszych dla Klienta rozwiązań, podyktowanych skomplikowanym i wieloaspektowym charakterem sprawy. Oferując swoje usługi zawsze stawiamy na dyskretność, wsparcie i szacunek naszych Klientów, którzy powierzają nam swoje sprawy.

Odpowiednie przygotowanie merytoryczne, jak również doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa rodzinnego i spadkowego, gwarantuje właściwe zaangażowanie w każdą powierzoną Kancelarii sprawę.

Oferujemy pomoc w następujących sprawach związanych z problematyką prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa spadkowego:

 • sprawy o rozwód i separację;
 • sprawy dotyczące pozbawienia bądź ograniczenia władzy rodzicielskiej;
 • sprawy alimentacyjne (zasądzenie, podwyższenie, obniżenie, ustanie);
 • sprawy rozpatrywane przez sądy dla nieletnich;
 • sprawy o kontakty z dziećmi;
 • sprawy o ustalenie albo zaprzeczenie ojcostwa;
 • sprawy o ustalenie albo zaprzeczenie macierzyństwa;
 • odpowiedzialność za długi małżonka;
 • zwrot wydatków i nakładów na majątek osobisty
 • podział majątku wspólnego małżonków;
 • zarząd majątkiem dziecka;
 • eksmisja małżonka z lokalu;
 • sprawy o stwierdzenie nabycia spadku;
 • sprawy o zachowek;
 • sprawy o dział spadku;
 • sprawy o uznanie spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia;
 • sprawy o obniżenie zapisów zwykłych;
 • podważanie skuteczności wydziedziczenia;
 • sprawy o uchylenie się od skutków przyjęcia zadłużonego spadku

Pomoc naszego adwokata polega zarówno na udzieleniu doraźnej konsultacji (porady prawnej, w tym porady prawnej on-line), przygotowaniu odpowiedniego pisma procesowego (np. pozew o alimenty, pozew o ustalenie ojcostwa, pozew o ustalenie kontaktów z dzieckiem strony), a także na pełnym, kompleksowym poprowadzeniu Państwa sprawy rodzinnej.

Główny nasz obszar działania to Gliwice, jednakże pomagamy Klientom na terenie całej Polski.

Jeśli obiektem Państwa poszukiwań jest adwokat od rozwodów albo alimentów bądź też interesuje Państwa adwokat lub radca prawny specjalizujący się w sprawach spadkowych, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, poprzez pocztę elektroniczną bądź do umówienia się na spotkanie w siedzibie Kancelarii.
Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy szczegóły współpracy oraz ustalimy satysfakcjonujące dla obu stron warunki realizacji umowy.

Siedziba naszej Kancelarii znajduję się na ulicy Basztowej 7 w Gliwicach. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Aby skorzystać z usług naszej Kancelarii, naciśnij tutaj.

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY

Potrzebny Ci adwokat z Gliwic? Pilnie szukasz rzetelnej kancelarii prawnej w Gliwicach?